Kapat

Yılbaşı hediyesi nasıl seçilir?

Anasayfa
Aşk Yılbaşı hediyesi nasıl seçilir?

“Yeni yıl” demek, umut ve güzel dilekler demek. Hediye bunun bir temsili ancak hediye seçimi emek, dikkat, sevgi ve ilgi gerektiriyor. İşin sırrı şu; O’nu mutlu edecek olanı bulmak…

Çocuklara yeni yılda bayramda seyranda fırsat bulunan her zaman hediye almak ve vermeyi öğretmek, her iki mutluluğu da yaşamalarını sağlamak ruhlarını besleyecektir. Gelelim büyüklere…

Madem “yeni bir yıl” öyleyse “yeni bir şey olsun” diyenlere, bütçenizi zorlamayan ama onu düşündüğünüzü gösterebileceğiniz ufak tefek dekoratif eşyalar, el yapımı çikolata, aksesuar, saksı bitkisi, çalışma masası için bir obje ya da uğurlu sayılan kırmızı iç çamaşırı.

Yaşamayı sevenlere konser bileti, sinema bileti, piyango bileti, bol paranız varsa tatil bile hediye edebilirsiniz.

Gelenekçilere tombala, piyango bileti, nostaljik müzik albümleri ya da filmler alabilir hatta bi de bu keyifleri onunla paylaşabilirsiniz.

Özgürlüğüne düşkün olanlara hobileriyle ilgili araç gereçleri, kitapları, dergileri, workshopları hediye edebilirsiniz. Yeni deneyimlere açık olanlara özellikle çikolata workshopunu önerebilirim.

Zor beğenen yahut sizce hayatta eksiği olmayanlara “uniq” yani benzersiz bir şey seçebilirsiniz, hesaplı yolu da kendiniz hazırlamanız. Belki bi yeni yıl kartpostalı da hazırlayabilirsiniz, renkli kalemler ve güzel dileklerle.

 

“Hep hatırlasın” istediklerinize beraber çekilmiş özel bir fotoğrafınızı hediye edin. Harika fotoğraf baskı teknikleri var, şık ve dekoratif oluyorlar.

Umursamazlara en çok kaybettikleri bir eşyayı yedeklemenizi öneririm. Şarj aleti, şemsiye, gözlük, alarmlı anahtarlık.

Çok az tanıdığınız ama muhakkak hediye almak istediklerinize saat, parfüm, çerçeve, kitap ve ajanda gibi bilindik eşyalar almayın! O’nu taklit edin! Giydiği, taktığı, kullandığı bir şeyin çok benzerini alabilir ya da kendiniz yapıp hediye edebilirsiniz. İşlevsel olur, köşeye atılmaz, çöpe gitmez.

Saat almak dakik olmadığını, parfüm iyi kokmadığını, ajanda dikkatsiz ya da özensiz olduğunu, kitap da bilgisiz bulduğunuzu hissettirebilir. Dikkat!

Hayvan sevenler için barınaklara onlar adına bağış yapabilir, alıp ziyarete götürebilirsiniz.

Hayvan sahiplendirebilirsiniz. Ev hayvanı besleyenler için dostlarına aksesuar, kıyafet, mama, zorunlu ihtiyaç alabilir, onlara da kıymet verdiğinizi gösterebilirsiniz.

Çok sevdiklerinize sevginizi hediye edin, yılın ilk dakikalarını onlarla geçirin.

MUTLU YILLAR
rahmiye.com

Bir cevap yazın

CLOSE
CLOSE
error: Kopyalanamaz.