Kapat

Daha az oyuncak = daha mutlu bir çocuk

Anasayfa
Anne/Çocuk Daha az oyuncak = daha mutlu bir çocuk

Çok fazla oyuncak kullanılması bir avantaj değil, çocuk için bir sınırlamadır. Daha az oyuncak = daha mutlu bir çocuk. İşte ayrıntılar…

“Ev oyuncak dolu hiçbiri ile oynamıyor.” Bu cümleyi kaç defa duydunuz? Hem çocuklar hem cebiniz için daha az oyuncak ile daha mutlu bir yaşam mümkün.

Çocuğa sorumluluğu öğretin

Çocuklar çok fazla oyuncağa sahip olduğunda, biri kırılır veya kırılırsa, hemen başka bir oyuncak ile değiştirilir. Bunun yerine sınırlı sayıda oyuncak çocuğunuza eşyalarını önemsemeyi ve onlara değer vermeye yardımcı olabilir.

Oyun setlerinin sınırlarını geniş tutun

Birçok oyuncağın varlığı, çocukların konsantre olma yeteneklerini sınırlar. Oyun seti ne kadar sınırlı olursa, çocuk her biri ile daha uzun oynama şansına sahip olur ve bunlardan en iyi şekilde yararlanır.

Çocuğun azim ve öz saygısını geliştirin

Oyuna ilgisini kaybetmeyen uzun vadeli oyuncaklar, çocukların yarattıkları hikayeleri derinleştirme ve geliştirmeleri olasıdır. Bu tutarlılık öğretir ve kendi kendine güdümlü oyun çocuğun öz saygı geliştirir.

Çocuklara minnettarlık duygusu aşılayın

Çocuklar daha az oyuncak olduğunda daha cömert olurlar. Onlara sahip oldukları için minnettarlar ve öfkelenmeden ebeveynlerini teşvik etmeden yeni oyuncakları beklemeyi öğrenirler.

Bir cevap yazın

CLOSE
CLOSE
error: Kopyalanamaz.