Kapat

Ceviz Yaprağının Faydaları – Doğal Şifa Deposu Ceviz Yaprağı

Anasayfa
Faydalı Bitkiler Ceviz Yaprağının Faydaları – Doğal Şifa Deposu Ceviz Yaprağı

Ceviz yaprağı A vitamini, C vitamini, K vitamini ve B vitamini gibi vitaminler; ayrıca selenyum, klor, demir, manganez, sülfür, iyot, tanenler, nucinerol, oksalik asit, çinko, magnezyum, potasyum, fosfor gibi vücut için önemli maddeler ve bioflavonoid gibi önemli antioksidanları içermektedir. 

Ceviz Yaprağının Faydaları

Ceviz Yaprağı özütü, farklı kanserler türlerinin (özellikle meme, ağız ve kolon kanseri) oluşumunu önlemeye yardım eder.

Aşırı terlemeyi önler.

Tenya gibi parazitlerden kurtulmak için kullanılır. 

Anti-enflamatuar özelliklere sahiptir. Mantar ve bakteriyel enfeksiyonlara karşı hareket eder. Aynı zamanda iltihaplı cildi tedavi etmede, sindirim sisteminin iltihaplanmasında ve akne oluşumuna karşı da yardım eder.

Tanen olarak adlandırılan bileşikler yardımıyla; dokuları sıkılaştırır ve cilt bölgelerinin korunması, inflamasyon (iltihap) ve kaşıntı gibi problemlere karşı yardım eder.

Hafif ve yüzeysel egzama tedavisinde etkilidir.

Sinüs enfeksiyonlarında ve soğuk algınlığının tedavisinde oldukça faydalıdır.

Ceviz Yaprağı çayı ayrıca dişeti, gırtlak, ağız ve boğaz iltihabında oldukça etkilidir.

Göz enfeksiyonlarında da kullanılır.

Ceviz yaprağı ayrıca bakterileri yüzeylerde öldüren antiseptik bir ajandır ve iyi bir deterjandır.
Egzama, sivilce, sedef hastalığı, kepek, kirpik solgunluğu ve kaşıntılı döküntüler gibi problemlerin tedavisinde büyük yarar sağlar. * Akne gibi cilt problemlerinde soğutulmuş ceviz yaprağı çayı bölgeye uygulanır.

Raşitizm ve genel zayıflık gibi problemlerde yardımcı olur.

Kanın temizlenmesi, detoks ve şeker hastalığına karşı savaşta sıklıkla kullanılır.
Antioksidanlar ve vücudun ihtiyacı olan besinler bakımından zengindir. Bu nedenle sağlığı korumada yardımcı olur.

Bağırsak enfeksiyonlarında kullanılabilir ve sindirim sisteminde oluşan iltihapları azaltır. 

Kan basıncını ve kolesterolü düşürmeye yardım eder.

Ceviz yapraklarının ek olarak, anti-parazit ve böcek-itici özellikleri bulunmaktadır. Böcekleri kovar ve cilt üzerindeki parazitik enfeksiyonların tedavisinde sıklıkla kullanılmaktadır. 

Ceviz yaprağı çayı bir miktar suya eklenerek ayak banyosu yapılabilir. Bu sayede sporcuların ayaklarında oluşan problemlerin hafiflemesine yardım eder. Ayrıca kaşıntıyı azaltır.

Safra kesesini ve karaciğeri temizler. 

Ceviz Yaprağı Çayının Hazırlanışı

1 bardak suya 2 çorba kaşığı kurutulmuş ve ezilmiş ceviz yaprağı ekleyerek iyice karıştırın. Ardından karışımı ocağın üstüne alarak iyice kaynatın. Kaynamaya başladıktan sonra 5 dakika kadar kaynatmaya devam edin. Sonrasında süzerek çayı tüketebilirsiniz.

Günde 2 bardak içebilirsiniz.

UYARI:

En fazla 10 gün üst üste içebilirsiniz. Ceviz Yaprağı küçük miktarlarda alınırsa hiçbir gerçek yan etkisi yoktur, ancak 7-10 günden daha uzun süre kullanılmamalıdır. Çok miktarda kullanıldığında toksik olabilir.

Mide bulantısı, kusma ve karın ağrısı gibi problemlere neden olabilir. İlk bardaktan sonra bu belirtilerden birini fark ederseniz, kullanmayı bırakın.

Bir cevap yazın

CLOSE
CLOSE
error: Kopyalanamaz.